KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15111026
nr 1511 1026
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Blasieholmshamnen mot Stallgatan. Stockholm, Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x54 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
måndag 12 december 2022
kl 18:05:25
- Klassiska
12 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska