KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15111026

nr 1511 1026

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Oljemålning, Blasieholmshamnen mot Stallgatan. Stockholm, Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x54 cm

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

måndag 12 december 2022
kl 18:05:25

  • Klassiska
  • 12 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken